Посібник із емоційної самодопомоги у часи війни та кризи

Переклад: Аліна Іваненко

Сильні, стресові емоції, як-от ті, які зараз переживають багато людей через війну та втечу, часто неможливо повністю зменшити, просто розмовляючи про них.
У цій ситуації багато чого може допомогти, наприклад розуміння того, що за українцями стоїть переважна більшість людства. Особливо корисними є звичайно безпосередні зустрічі з людьми, які співчувають і допомагають.
Крім того, в психотерапії і терапії травми існують методи емоційної самодопомоги, які можуть сприяти значному емоційному розвантаженню. Вони допомагають зменшити гострий стрес. І це стосується не тільки самих постраждалих, а також і психічно навантажених волонтерів і помічників.

Оскільки тривожні відчуття мають фізичний прояв, можна використовувати прийоми, які залучають тіло. Техніки постукування, особливо PEP®, яку ми представляємо Вам тут, показали себе особливо корисними. Можливо ці прийоми виглядають трохи незвично. Але у них є великий потенціал, щоб Ви могли допомогти самі собі у разі страху та стресу. Просто спробуйте!